Jak myć zwierzęta domowe, aby miały zdrową skórę i lśniącą sierść?

pielęgnacja zwierzątBardzo często zdarza się, że po spacerze w  deszczową pogodę jesteśmy zmuszeni do wykąpania naszego czworonoga. Okazuje się jednak, że zaciągnięcie pupila pod prysznic stanowi nie lada wyczyn. Psy w zasadzie lubią kontakt z naturą, nie boją się deszczu, uwielbiają pływanie w jeziorze, ale większość z nich panicznie unika zabiegów pielęgnacyjnych w domu.

Dlaczego psy tak panicznie boją się domowych kąpieli?

Czyżby obawiały się irytującego działania płynów kąpielowych w ich oczach i uszach? A może nasze wysiłki pielęgnacyjne traktują jako zamach na ich psią wolność? Zabawne są te nasze zwierzaki.

Problem z pielęgnacją psów jest wszędzie taki sam, ale  znaleziono sposób na dokładne umycie zwierząt domowych, i to bez zbędnego mocowania się z pupilem. Nie tylko w Japonii, ale już również w polskich domach stosuje się mikrobąbelki z Besty, które dokładnie zmywają brud oraz niszczą chorobotwórcze bakterie ze skóry i sierści psa bez używania szamponów, mydeł oraz innych środków dezynfekujących. Dodatkowo taka kąpiel zwierzaka nie powoduje negatywnych odczuć ze strony oczu i uszu, umożliwia częstszą  pielęgnację psa bez szkody dla skóry i sierści, a utrzymanie porządku w naszych mieszkaniach jest także znacznie prostsze.